HOTLINE
508 056 316
At your service
from Mon to Sat 7:30 - 17:30
Kosakowscy
Stowaryszenie EkosystEM
 

Plant production

Stosowanie ProBioemów w produkcji roślinnej.

ProBioemy to znakomity preparat, który w znaczący sposób poprawił zdrowotność rolin oraz plony z naszych pól. Przedstawiamy poniżej sposób wykorzystania preparatu w naszym gospodarstwie.
Nie jest to jedyne słuszne rozwiązanie, a jedynie prezentacja sposobu wykorzystania ProBioemów w naszych warunkach.
Należy pamiętaćProBioemy działają z różną intesywnością w różnych warunkach. Oznacza to iż ich stosowanie powinniśmy na początku konsultować z osobą doświadczoną w tej kwestii.

Przygotowanie pola do siewu

Oprysk 20 l / ha bezpośrednio na ściernisko, względnie po podorywce, w warunkach względnie wilgotnej pogody lub wystąpienia rosy lub nawet w czasie deszczu

Zastosowanie przefermentowanego obornika (jest na tyle krótki, że nie trzeba go przyorywać, a wystarczy zastosować bronę talerzową do przykrycia obornika)

Na polach z małą ilością próchnicy, zastosowanie drugiego oprysku 20 l/ha na krótko przed siewem rośliny uprawnej.

Siew nasion zaprawionych ProBioemami.

Oprysk na chwasty. ProBioemy nie działają wybiórczo i tak samo wspomagają wzrost zarówno chwastów jak i zboża (czy innych roślin uprawnych), dlatego też wykorzystujemy preparaty chemiczne w bardzo ograniczonym zakresie.Należy pamiętać iż po zastosowaniu chemii na polu, ProBioemy należy stosować dopiero po trzech tygodniach od oprysku chemiczengo, w przeciwnym wypadku cała chemia zostanie zneutralizowana.

Przy słabej presji chorób grzybowych, wczesną wiosną oprysk 20l Ema + 1 l Ema 5. Przy większej presji należy wykorzystać oprysk chemiczny.

W fazie kłoszenia powtórny oprysk Emami 20l/ha. Chroni to liść flagowy i kłos przed grzybami bez potrzeby zastosowania preparatów chemicznych.

W efekcie uzyskujemy pola, na których zwiększa się zawartość próchnicy w glebie, poprawiają się stosunki wodno-powietrzne, stopniowo ulega likwidacji podeszwa płużna i zastoiska wody i przez to możemy w znaczącym stopniu zrezygnować z zabiegów chemicznych, ograniczyć ilość stosowanych nawozów mineralnych i uzyskać ziarno zbóż o zdecydowanie lepszej jakości i w przypadku zastosowania dla zwierząt i ludzi „zdrowsze”, oraz słomę jako nawóz organiczny, lub ewentualnie jako bardzo dobrą ściółkę dla zwierząt gospodarskich.

Rolhurt, Kazimierz Kosakowski

Raduszyn 4

62-095 Murowana Goślina

Wielkopolska

t: + 48 508 056 316

agrogreen.sklep@gmail.com

NIP: 777 001 83 76

REGON: 630220194

PKO Bank Polski S.A.

Account nr 53 1020 4027 0000 1002 0040 7361

Investmag - tworzenie stron internetowych