HOTLINE
508 056 316
At your service
from Mon to Sat 7:30 - 17:30
Kosakowscy
Stowaryszenie EkosystEM
 

Horse breeding

Prowadzimy stajnię od 20 lat i posiadamy ponad 30 koni. W naszym gospodarstwie ProBioemy stosujemy z dużym powodzeniem już od czterech lat. Preparaty z zawartością mikroorganizów znajdują szereg zastosowań w hodowli koni.

Poniżej opisujemy nasze doświadczenia z ich zastosowania:

Z uwagi na to, że preparat Ema ma smak lekko kwaśny, konie bardzo chętnie jedzą paszę. W przypadku, gdy zwierzęciu podawany jest tylko np.owies, istnieje możliwość dodawania ProBiotyk (em15) poprzez moczenie owsa odpowiednią ilością preparatu z dodatkiem wody. EM Probiotyk może również służyć jako dodatek do wody, w przypadku podróży, przyzwyczajony do preparatu koń, chętniej pije wodę z dodatkiem probiotyku, niż samą wodę z miejsca, w którym się znajduje. Podczas stosowania preparatu zauważono znaczące działanie odstresowujące na konia np. podczas transportu zwierzęcia.

Długotrwałe oraz regularne stosowanie ProBiotyk (em15) owocuje zwiększoną przyswajalnością paszy, co po pewnym czasie może pozwolić na oszczędności przez zmniejszenie dawki paszy treściwej.

Nasze doświadczenie w stosowaniu ProBioemów u koni, pozwala nam stwierdzić iż regularne stosowanie preparatu w bardzo dużym stopniu zabezpiecza przed występowaniem kolek.
Jest to najlepszy sposób na naturalną ochronę i przeciwdziałanie spadku odporności u zwierząt.

Do użytku zewnętrznego stosujemy Ema:

  • po wyrzuceniu obornika do sanityzacji pomieszczenia
  • spryskanie sierści konia, działa przeciwgrzybicznie, a także sierść staje się bardziej świecąca i gładka
  • do przemywania ran i kąpieli kopyt, przyspiesza gojenie ran oraz zabezpiecza kopyta przed gniciem, działa odkażająco i przeciwgrzybicznie
  • spryskanie ściółki działa przeciw pleśniom, redukuje ilość much w pomieszczeniu, jak również powoduje zmniejszenie odorów, w tym poziomu amoniaku

Ema można również wykorzystywać do oprysków na wybiegach, zwłaszcza miejsc gdzie gromadzą się odchody (powoduje to, że nie wykluwają się muchy i zmniejszają się odory).

Możemy go używać również do oprysków na pastwiskach. Powoduje to poprawę stanu runi pastwiskowej, poprawia dostępność składników pokarmowych dla roślin (makro i mikro elementów). Przy regularnym stosowaniu przez dłuższy okres czasu, w ilości od 20 - 100 litrów na hektar w skali roku, pozwala znacząco zmniejszyć nawożenie mineralne pastwisk.

Rolhurt, Kazimierz Kosakowski

Raduszyn 4

62-095 Murowana Goślina

Wielkopolska

t: + 48 508 056 316

agrogreen.sklep@gmail.com

NIP: 777 001 83 76

REGON: 630220194

PKO Bank Polski S.A.

Account nr 53 1020 4027 0000 1002 0040 7361

Investmag - tworzenie stron internetowych